HATAY HAVALİMANI

Hatay Havalimanı veya Hatay İskenderun Havalimanı olarak da bilinen Hatay Havalimanı, Türkiye’de Hatay şehrine hizmet veren iç ve dış hat havalimanıdır. Hatay Havalimanı, artan yolcu sayısını karşılamak için son yıllarda önemli yenileme ve genişletme çalışmalarından geçmiştir. Modernizasyon çabaları arasında yeni bir terminal binasının inşası, pistin genişletilmesi ve çeşitli tesis ve hizmetlerin iyileştirilmesi yer aldı. Offi teknik mobilya olarak 2010 yılında yapılan uygulamalar ile check-in, danışma ve gümrük bankoları ile ortak alan bekleme alanlarına uygun ürün çözümleri ile bu projedeki sorumluluğunu başarı ile tamamlamıştır.

Hatay Havalimanı’ndaki tesisler arasında check-in kontuarları, güvenlik kontrol noktaları, gümrüksüz satış mağazaları, kafeler ve restoranlar bulunmaktadır. Terminal binasının dışında taksiler, araç kiralama ve toplu taşıma hizmetleri dahil olmak üzere kara ulaşımı seçenekleri mevcuttur.

Hatay Havalimanı’nı kullanan gezginler, Antakya (Antakya) ve Seleucia Pieria antik kentleri, Hatay Arkeoloji Müzesi ve Hatay Dağları ile Akdeniz kıyı şeridinin büyüleyici manzaraları gibi Hatay ilinin ilgi çekici yerlerine ve tarihi yerlerine kolayca erişebilir.